Wybierz serię kosmetyków

Poniżej znajdą Państwo
opisy ziół stosowanych do
produkcji kosmetyków A.T.W.

Poradnik dermatologiczny - artykuł


Jak w naturalny sposób obniżyć poziom cholesterolu?

Od kilku lat miałam „bardzo złe” wyniki parametrów lipidowych spowodowane zaburzeniami przemiany materii oraz krążenia w okresie menopauzy.
Lekarze zapisywali mi leki a problem się nasilał. Gdy próbowałam unikać leków gwałtownie wzrastał poziom cholesterolu, trójglicerydów, „złego” cholesterolu, pogarszały się również próby wątrobowe. Groziła mi miażdżyca naczyń, udar mózgu, zawał serca i.t.d.

Rok temu mądry lekarz powiedział mi, że leki na obniżenie cholesterolu nie zlikwidują przyczyny choroby, ale zmniejszą jej objawy. Choroba zaś będzie rozwija się dalej. Lekarz zasugerował, że powinnam zainteresować się naturalną suplementacją: kwasami Omega3 i naturalną witaminą C (ponieważ syntetyczna działa zdecydowanie słabiej).

O kwasach Omega3 i naturalnej witaminie C oraz ich wpływie na obniżenie cholesterolu dość dużo informacji znalazłam w Internecie. Świadomie zdecydowałam się na zrezygnowanie z leków.

Od ponad roku codziennie dodaję do pożywienia 100% olej lniany Golden Linum Omega3 firmy Vivetia, który co prawda nie obniżył mi radykalnie cholesterolu, ale poprawił wyniki badań i pomógł mi w innych problemach zdrowotnych.
Dodatkowo od początku stycznia 2011 codziennie wypijam 2 łyżki Esencji Super Owoców Vive firmy Vivetia. W ciągu 5-ciu miesięcy nastąpiła niesamowita poprawa wyników biochemicznych. Poniżej zamieszczam stare wyniki i nowe.

Wyniki badań z 25.10.2010
Cholesterol całkowity 7,91 ( norma 3,23 – 5,20)
Trójglicerydy 2,70 ( norma <2,30 )
Cholesterol HDL 1,1 ( norma >1,04 )
Cholesterol LDL 5,2 ( norma < 4,00 )

Wyniki badań z 23.05.2011
Cholesterol całkowity 5,92
Trójglicerydy 2,01
Cholesterol HDL 1,64
Cholesterol LDL 3,78

Nie jestem na diecie, nie biorę żadnych leków, nie zmieniłam stylu życia jedynie do codziennej diety wprowadziłam Esencjê Super Owoców Vive, Golden Linum Omega3, a od maja tego roku (po pojawieniu się produktu) kolejny suplement Vivetii Detox-Spalanie-Odchudzanie. Myślę, że dzięki niemu efekty będą jeszcze lepsze, ponieważ te suplementy są świetnie przyswajalne przez mój organizm i dostarczają naturalnych witamin, (szczególnie dużo witaminy C), minerałów, mikrosubstancji odżywiających komórki naszego organizmu.

Dlaczego naturalna witamina C jest niezbędna dla naszego zdrowia?

Lekarze uczeni są leczyć chorobę a nie człowieka i niestety większość z nich tak działa. Wychodzimy z gabinetu lekarskiego z kolejnymi receptami, a potem przyjmujemy kolejną dawkę chemii z apteki. Często zapominamy, że każdy lek może powodować skutki uboczne, będącą przyczyną późniejszych (innych) schorzeń. Lekarze nie dociekają przyczyn i nie usiłują wyleczyć nas z choroby, leczą jej objawy– tak uczą ich w czasie studiów.
Zdrowie lub choroba rozstrzyga się na poziomie komórkowym i trzeba zadbać by właśnie one codziennie dostały swoją dawkę mikrosubstancji potrzebnych do prawidłowego przebiegu procesów biochemicznych.

Człowiek, w odróżnieniu od zwierząt nie potrafi samodzielnie syntetyzować witaminy C. Zwierzęta codziennie produkują własną witaminę C, w ilości od 1000 – 20000 mg. Dlatego też świnie czy niedźwiedzie nie mają zawałów! Witamina C jest bowiem odpowiedzialna za stan naczyń krwionośnych. Uszczelnia ich ściany oraz stabilizuje je poprzez wzmocnienie kolagenu i elastyny. Choroby serca są wynikiem m.in.chronicznego braku witaminy C.
Przez lata, wzdłuż naczyń krwionośnych, tworzą się mikrouszkodzenia (szczeliny) – organizm zaś włącza jeden z wielu systemów naprawczych. Te szczeliny są „zalepiane” przez wnikające w nie białka i tłuszcze by wzmocnić szczelność naczyń krwionośnych.

W drugiej połowie XX wieku gwałtownie rozwinęły się choroby cywilizacyjne – choroby serca, nowotwory, cukrzyca, osteoporoza. Te choroby dotykają coraz częściej młode osoby.

Dlaczego tak się dzieje?
Jest to kwestia m.in. środowiska w jakim żyjemy, stylu życia jaki prowadzimy, ale przede wszystkim nieprawidłowego odżywiania .

Jeszcze 50 lat temu w jedzeniu dostarczaliśmy organizmowi witaminy i mikrosubstancje odżywiające komórki, ponieważ ziemia nie była wyjałowiona a spożywane pokarmy były „proste” i nie przetworzone.
Od tamtych czasów zmieniły się nasze zwyczaje żywieniowe i styl życia. Jemy coraz więcej! Za dużo mięsa, wędlin, a pokarmy poddawane są już na etapie produkcji szeregom obróbek (nawożenie upraw, konserwowanie produktów, magazynowanie).
Dlatego dzisiaj aby odpowiednio zbilansować dietę musimy wspomagać się suplementami ponieważ jedzenie zaspokaja jedynie uczucie głodu.

Stres, papierosy, alkohol – ogromna ilość wolnych rodników , zabijają cenną dla zdrowia witaminę C .
Suplementacja oparta o duże dawki naturalnej witaminy C może spowolnić, cofnąć lub zapobiec wielu chorobom.

Nawet najlepsza dieta ekologiczna , wegańska ma problem z dostarczeniem organizmowi odpowiedniej ilości witamin ( jałowa ziemia ).

Esencja Super Owoców i Ziół Vive zawiera dużą ilość witaminy C, minerałów i mikrosubstancji uzyskanych dzięki naturze, której częścią przecież jest każdy z nas.

Epilog

Kilka tygodni temu znalazłam kolejny produkt uzupełniający moją dietę, oraz wspomagający walkę z nadmiarem cholesterolu. W codziennym jadłospisie prawie każdego z nas jest chleb. Potężna dawka węglowodanów. Ja znalazłam chleb adama. Jest to chleb nisko węglowodanowy zawierający dużą ilość białka oraz bardzo smaczny i pożywny. Polecam szczerze!

Na zdrowie.
Anna Rudnicka , analityk medyczny

    lista artykułów | wstecz | strona główna | góra

    lista artykułów | wstecz | strona główna | góra

Koszyk z
zakupami

Ilość artykułów :

0 art.

Wartość zakupów :

0 zł

ZOBACZ ZAWARTOŚĆ

Produkty A.T.W
są pomocne podczas


ESENCJA OWOCÓW
zobacz więcej
tematy : panel : online : 2